Rezervácie
MENU

Rok Ludmily

Hotel sv. Ludmila,     21. augusta 2017

Rok 2016 v Hoteli sv. Ludmila bol najmä rokom neobyčajných stretnutí. Nielen s našimi hosťami, ale aj s ľuďmi, ktorí náš hotel poctili svojou prítomnosťou a pred početným publikom sa s nami podelili o svoje poznatky, skúsenosti a názory. Hotel sv. Ludmila aj vďaka nim tento rok prekročil tieň štandardného hotela a zmenil sa na miesto, kam ľudia prichádzajú hľadať odpovede na svoje otázky.

Mimoriadne inšpiratívnou a prínosnou bola pre nás spolupráca s aromaterapeutkou Marie Noe, ktorá pre náš hotel vyvinula vonnú identitu a parfém, inšpirované hotelovou ružovou a bylinkovou záhradou. Záhrada s altánkom boli v tomto roku svedkami mnohých zaujímavých rozhovorov a mimoriadne silných emotívnych okamihov. Vôňa, ktorá vznikla, má jedinečnú schopnosť opakovane vyvolávať na ne spomienky.

„Dobří holubi se vracejí“

Ak sme tento rok niekedy zvádzali boj s obmedzenou kapacitou priestorov našej veľkej konferenčnej sály, bolo to práve kvôli prednáškam MUDr. Igora Bukovského. Charizmatický rečník a autor, ktorý sa špecializuje na zdravú výživu dokázal naše priestory „vypredať“ v tomto roku hneď dva krát. S Igorom Bukovským je to tak. Ľudia ho buď milujú, alebo neznášajú. Jeho schopnosť pomenovať problém a neklásť si pri tom servítku pred ústa každému nevyhovuje. Obrovský záujem o stretnutie s ním však svedčí o tom, že jeho základňa priaznivcov je nielen stabilná, ale sa aj neustále rozširuje. K tým, ktorí si ho cenia aj pre jeho ľudské kvality, Hotel sv. Ludmila určite patrí.

 

Pravda o krvi

K stretnutiam, ktoré majú potenciál otriasť doterajšími poznatkami považovanými za nemenné, rozhodne patrilo stretnutie s ruským profesorom medicíny, Nikolajom Tsirelnikovom. Vo svojej prednáške o metóde intravitálnej mikroskopie, založenej na skúmaní živej krvi, poukázal na skutočnosť, že v rozpore s tým, čo tvrdí štandardná imunológia a toxikológia, krv nie je sterilná. Vďaka pokročilým technológiám, ktoré umožňujú jej skúmanie, dnes už vieme, že v nej dokážu prežívať rôzne druhy parazitov zodpovedných za mnohé zdravotné ťažkosti. Profesor Tsirelnikov popri názornej ukážke diagnostiky krvi predstavil aj zodpovedajúce liečebné postupy.

 

Francúzsky luxus

V novembri tohto roku sme sa opäť o trošku viac otvorili svetu. V našej ponuke destilátov pribudol prémiový francúzsky koňak Braastad. Jeho predstavenie sme spojili s degustáciou, ktorú viedol ambasádor značky priamo z koňakového domu v oblasti Champagne, Florian Rougier. Koňaky Braastad majú viac ako storočnú tradíciu a patria do rebríčka desiatich najkvalitnejších a oceňovaných koňakov na svete. Je veľmi príjemné vedieť, že sa z ich nádhernej farby, chute a vône môžu tešiť už aj naši hostia.

Každé stretnutie je dar

Na tomto mieste sa chceme poďakovať všetkým, ktorí si nás v tomto roku zvolili „za svoj“. Všetkým, ktorým sme počas roka nahrádzali domov, tým, ktorí sa u nás len tak zastavili, aby si vychutnali pôžitok z jedla v našej reštaurácii alebo sa prišli len tak pozhovárať v našom bare. Všetkým tým, ktorí využili naše konferenčné služby, prišli si oddýchnuť do nášho wellness centra a posedieť si v našej ružovej záhrade. Mimoriadne poďakovanie patrí tým, ktorí sa rozhodli v našich priestoroch prežiť najkrajšie životné okamihy a dovolili nám podieľať sa na tom, aby pre nich zostali nezabudnuteľnými. Pre desiatky novomanželov, ktorým sme tento rok vystrojili svadobný raut, určite zostanú. Ďakujeme vám všetkým za nádherné a inšpiratívne stretnutia. Veríme, že tie, ktoré zažijeme v roku 2017 budú ešte silnejšie.

Kontakt

+421 34 697 7777 +421 910 856 102

Kde nás nájdete?

Tehelňa 40
909 01 Skalica
Slovak Republic

Kontaktný formulár

Vážení zákazníci,
otváracie hodiny platné od 1.1. 2024:

Ubytovanie:

check in od 15:00 / check out do 10:00

Recepcia:

pondelok 15:00 - 22:00 utorok - piatok 7:00 - 10:00 / 15:00 - 22:00
sobota 8:00 - 10:00 / 15:00 - 22:00
nedeľa / sviatok 8:00 - 10:00 / 15:00 - 18:00

Wellness

streda - sobota 16:00 - 21:00
nedeľa / sviatok 15:00 - 18:00

Reštaurácia/Kuchyňa

Súkromné akcie / Firemné eventy pre skupiny nad 10 osôb.

Lobby bar

pondelok - sobota 15:00 - 22:00
nedeľa / sviatok 15:00 - 18:00

Od 01.04.2024 otvorená terasa

Pre podrobnejšie informácie volajte:
+421 910 856 102