Rezervácie
MENU

Svadobný plán v niekoľkých krokoch

Hotel sv. Ludmila,     21. augusta 2017

Každá z vás už aspoň raz snívala o vašom dokonalom svadobnom dni. A keď sa tento priblíži, nejednu pochytí panika z toho, čo všetko bude treba zariadiť, na čo nezabudnúť, čo všetko sa môže pokaziť. Nevestičky, hlavne pokoj, postupne si predstavíme svadobný plán, ktorý vám uľahčí náročné prípravy.

Vysnívané veci si rezervujte s väčším predstihom

Ak už vopred viete o niečom, čo výhradne chcete (hotel, sála, hudba, vysnívaný fotograf), netreba s ich rezerváciou dlho čakať. Sú nevesty, ktoré majú tieto veci zaistené aj rok a viac pred svadbou.

Vyhnete sa tým stresom, že váš termín už bude obsadený a sklamaniu pri upúšťaní zo svojich predstáv. Ide len o to, zaistiť si potrebné a ostatné detaily môžete pokojne nechať na pár mesiacov pred svadbou.

Na základe skúseností našich neviest, sme pre vás pripravili top rebríček vecí, ktoré naozaj treba rezervovať s väčším časovým predstihom.

Termín svadby

Na matrike, či na fare.
Pokiaľ by ste sa rozhodli mať svadbu v našom Hoteli sv. Ludmila v Skalici, máte možnosť mať obrad priamo v hoteli či v hotelovej ružovej záhrade.

Svadobný koordinátor

Na svadbách, skôr tých dedinských bola neodmysliteľnou súčasťou úloha starejšieho, ide v podstate o, dnes moderne nazývaného, svadobného koordinátora, ktorý sa v deň D postará o to, aby všetko klapalo ako hodinky. Pripraví si príhovory, kultúrny program a zabezpečí, že nikto z vašich najbližších sa týmito vecami nemusí stresovať. V prípade, že vám komplet svadbu zabezpečuje agentúra, je na dohode medzi vami a ňou, či budete mať na svadbe aj koordinátora. Ak sa rozhodnete pre svadbu u nás, úlohu svadobného koordinátora sčasti zastrešuje náš event manager.

Hotel/reštaurácia/sála

Pri objednávaní si treba preveriť možnosť pripraviť vysnívané menu, aké sú ubytovacie možnosti pre hostí a pre vás samotných. Či hotel disponuje vhodnými miestami na fotenie. V našom hoteli máte možnosť objednať si svadobnú sálu, salónik, reštauráciu, záhradu aj hostinu vonku. Fotograf isto ocení naše záhrady s peknými zákutiami a vám zostanú krásne romantické spomienky. Na svadobnom menu sa takisto vieme dohodnúť.

Vysnívaná hudobná skupina/príp. špeciálny hudobný hosť

Ak už roky viete, že vás prvý svadobný tanec môže zahrať jedine tá a tá kapela, nečakajte s objednaním termínu. Tie najlepšie kapely bývajú rezervované aj viac ako rok vopred. Toto isté platí aj v prípade špeciálneho hudobného hosťa.

Svadobné šaty

Neodmysliteľná súčasť veľkého dňa, dokonalé svadobné šaty. Každá máme svoju predstavu, netreba zabúdať, že od ich výberu sa bude odvíjať aj štýl výzdoby a iné detaily. Dajte si na výbere záležať. Spravte si z toho dňa nezabudnuteľný zážitok, vezmite mamu a kamarátku a skúšajte tie krásne látky, strihy, závoje a cíťte sa ako princezná. Väčšina salónov vás objedná na konkrétnu hodinu a počas skúšania sa budú venovať iba vám a vašim požiadavkam.

Fotograf a kameraman

Hoci je dnes fotografov a kameramanov neúrekom, stále sa snažia byť originálny, a možno už dlhšie poznáte niekoho, kto vás už fotil, prípadne ste videli jeho prácu a viete si ho predstaviť na svojej svadbe. Možno sa to na prvý pohľad nezdá, ale to, ako si s fotografom a kameramanom porozumiete bude isto cítiť aj z vašich fotiek či videí.

Agentúra, ktorá zabezpečí výzdobu

Výzdoba robí svoje a mala by ladiť s celkovým konceptom svadby. Dnes sa už robia výzdoby na rôzne témy a naozaj závisí len do vašej fantázie. My v hoteli poskytujeme aj služby aranžéra a výzdoby na mieru, záleží len na vašom prianí a spoločnej dohode.

Ubytovanie hostí

Ak budete mať veľa hostí zďaleka, treba pre nich zabezpečiť aj ubytovanie. Čím viac hostí, tým skôr je lepšie začať riešiť aj túto otázku. Pokiaľ máte svadbu v hoteli, určite vám radi vyhovejú aj v tomto smere, aspoň u nás to tak funguje. 🙂

Kaderníčka a vizážistka

Nevesta a svadobné maminy si dávajú v tej veľký deň D obzvlášť záležať. Možno máte svoj obľúbený sálon, svoju dlhoročnú vizážistku, príp. vizážistu a kaderníčku, príp. kaderníka a jedine im sa chcete zveriť v tento deň do rúk. Nezabudnite si ich rezervovať s dostatočným predstihom a užite si aj samotnú skúšku účesu a vizáže.

Záležitosti, ktoré počkajú

Sú záležitosti, ktoré stačí začať riešiť niekoľko mesiacov pred svadbou:

Svadobné obrúčky, typ výzdoby, zloženie svadobného menu, svadobné oznámenia, výber miesta na fotenie (ak teda nejde o naozaj top miesto, pri ktorom je potrebná rezervácia),
svadobný oblek (v prípade, že nežiadate úplný originál), svadobné topánky, svadobná torta a koláče, organizácia rozlúčky so slobodou, svadobná cesta.

Pokiaľ sa rozhodnete mať svadbu v našom hoteli, máme pre vás nasledovné bonusy

Apartmán pre mladomanželov v svadobnú noc zdarma, ubytovanie s raňajkami pre svadobných hostí s mimoriadnou zľavou 30 % zo základnej ceny ubytovania, možnosť priniesť si vlastné zákusky a torty, fotenie v priestoroch hotela a záhrady, možnosť odberu alkoholických nápojov za zvýhodnené ceny.

V prípade ďaľších otázok kontaktujte prosím našu Event Managerku.

Kontakt

+421 34 697 7777 +421 910 856 102

Kde nás nájdete?

Tehelňa 40
909 01 Skalica
Slovak Republic

Kontaktný formulár